Pomysł na biznes produkcja świec

Pomysł na biznes produkcja świec

Pszczelarz nie zajmuje się wyłącznie opieką nad barcią, pozyskiwaniem miodu i propolisu. Jego podopieczne dostarczają mu przecież także wosku, który można odpowiednio z zyskiem wykorzystać. Wiąże się z tym wcale niezły pomysł na biznes produkcja świec. Świece wykonane z prawdziwego wosku mają niepowtarzalny charakter, są zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku w porównaniu z wytwarzanymi sztucznie.

Mają poza tym niewątpliwie kojące właściwości ze względu na zapach, co wykorzystywane bywa w aromaterapii. Formowane w oryginalne kształty naturalne świece woskowe mogą stać się ozdobą półki w niejednym domu (są tak piękne, że szkoda je palić…). Wosk pszczeli można ponadto używać do zdobienia tkanin w technice zwanej batikiem.

Jest on znacznie chętniej wykorzystywany w tym celu niż parafina fabryczna, ponieważ jest łatwiej topliwy i daje się lepiej prowadzić po materiale, co zdecydowanie korzystniej wpływa na tworzony przez plastyka wzór, pozwalając na rysowanie bardziej precyzyjnych kształtów o cieńszej kresce.

Polecane pomysły na biznes:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>