Księgowość XXI wieku

Księgowość XXI wieku

Współcześnie coraz więcej dziedzin działalności człowieka przenosi się do Internetu – szczególnie dotyczy to komunikacji międzyludzkiej, przesyłu danych czy obiegu dokumentów i informacji, a także szeroko rozumianych finansów. Nic zatem dziwnego, że już od jakiegoś czasu również i księgowość na stałe zagościła w rzeczywistości wirtualnej, tym bardziej, że w przypadku praktycznie każdej (nawet najmniejszej) firmy inwestycja w system do elektronicznego fakturowania zwraca się bardzo szybko.

Podstawowa korzyść z zastosowania takiego rozwiązania to oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. Z uwagi na fakt, że każda faktura elektroniczna przechowywana jest na dysku lokalnym lub bezpiecznym serwerze-archiwum nie są potrzebne regały na segregatory z tradycyjnymi fakturami, a cała ewidencja lub wystawienie faktur odbywa się przy pomocy kilku kliknięć myszką.

Na naszym rodzimym rynku e-faktur bardzo ciekawie wygląda oferta portalu f4you.pl, który gwarantuje identyczny poziom bezpieczeństwa danych jak ten dostępny dla klientów banków, czyli w zasadzie najwyższy możliwy. Ponadto do atutów Flow for You należy opcja wyeksportowania faktur do formatów obsługiwanych przez najpopularniejsze programu do fakturowania oraz potwierdzenie odebrania wysłanej do kontrahenta faktury, co sprawia, że skuteczniej możemy upominać się o należne nam pieniądze.

Faktura elektroniczna staje się coraz bardziej powszechna i coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania z uwagi na prostotę obsługi takiego systemu oraz nierzadko radykalną redukcję kosztów utrzymania działu księgowości, co przekłada się na większe zyski dla firmy.

Czas więc na nowoczesną księgowość ze stałym dostępem do wszystkich dokumentów księgowych, gdziekolwiek się znajdujemy oraz na pełny komfort informacyjny – dzięki powiadomieniom o dostarczeniu i odebraniu naszych faktur.

Polecane pomysły na biznes:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *